Eşya Sigortası

Siz isterseniz dünyanın diğer ucunda olun, eviniz ve eşyalarınız Unico Sigorta ile güvence altında.

Eşya Sigortası'nın Teminatları Nelerdir?

  • Eşya Yangın: Bu teminat ile yangının, yıldırımın, infilakın veya yangın ve infilak sonucu meydana gelen duman, buhar ve hararetin, sigortalı riziko adresindeki konutta bulunan eşyalarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar poliçede belirtilen limitlerde kapsam altına alınır.
  • Hırsızlık: Bu teminat ile sigortalı riziko adresindeki konutta bulunan eşyalar poliçede belirtilen limitlerde hırsızlığa karşı güvence altına alınır.
  • Dahili Su: Bu teminat ile sigortalı riziko adresindeki konutta eşyalar, konutta bulunan su depo ve sarnıçlarının, su borularının, kalorifer, kazan, radyatör ve borularının temiz veya pis su tesisatının patlaması, taşması, sızması, tıkanması, kırılması, donmasının doğrudan sebep olacağı zararlar ile yağmur sularının, kar veya buzların erimesi sonucu oluşan suların, çatı veya saçaktan sızması, su olukları veya yağmur derelerinin tıkanması veya taşması sonucunda bina içine giren suların doğrudan sebep olacağı zararlara karşı poliçede belirtilen limitlerde kapsam altına alınır.
  • Cam Kırılması: Sigortalı riziko adresindeki konutta bulunan kapı, pencere ve balkon camları ile katlanabilir teras ve balkon camları; duvara sabitlenmiş aynalar ile eşyaya sabitlenmiş masa, sehpa ve vitrin camlarının kırılması neticesinde uğrayacakları zararlar, cam kırılması sigortası genel şartlarındaki hükümler saklı kalmak koşuluyla poliçede belirtilen limitlerde teminata dahil edilmiştir.
  • Sel ve Su Baskını: Sigortalı riziko adresindeki konutta bulunan eşyalar, konut civarındaki nehir, çay, dere ve kanalların taşması, denizlerin gelgit olayları dışında kabarması olağanüstü yağışlar nedeniyle meydana gelen sel veya su baskını sonucu uğrayacağı zararlara karşı poliçede belirtilen limitlerde kapsam altına alınır.
  • Elektronik Cihaz: Sigortalı riziko adresindeki konutta bulunan televizyon, müzik seti(taşınabilirler hariç), desktop bilgisayar ve monitörü (taşınabilirler bilgisayar ve tablet bilgisayarlar hariç), ev sinema sistemi, uydu alıcı cihazı, buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, çamaşır kurutma makinesi, fırın, klimalar; işler durumdayken veya riziko adresi içinde temizleme, bakım onarım, değişiklik yapma ve yer değiştirme sırasında veya dururken önceden bilinmeyen ani olarak ortaya çıkan maddi ziyan ve hasarlar poliçede belirtilen limitlerde kapsam altına alınır.
  • Komşuluk Mali Sorumluluk: Bu teminat ile Sigortalı riziko adresindeki konutta çıkan yangın veya infilak sebebi ile komşusunun bina ve mallarına vereceği zararlar poliçede belirtilen limitlerde kapsam altına alınır.
  • Kapkaç: Sigortalı konutta ikamet eden kişilerin sigortalı mahal dışında elde veya üstte taşıdıkları kişisel eşyalarının çekip almak veya cebir, şiddet, tehdit kullanmak suretiyle çalınması ile, uğrayacakları bedeni zararlar poliçede belirtilen yılık limitler ile teminata dahil edilmiştir.
  • Kombi / Klima Bakım Hizmetleri: Unico Sigorta tarafından, anlaşmalı hizmet ağı içerisinde yer alan yetkili servislerde, yılda bir kez ücretsiz kombi veya klima bakım hizmeti sağlanmaktadır.
  • Acil Yardım Ambulans Hizmeti: Acil durumun sigortalı konut içinde meydana gelmesi halinde konut içinde bulunan herkes için, sigortalı konut dışında ise sadece sigortalı (şahıs) için Kara Ambulans hizmeti sağlanmaktadır.

Bunların yanısıra otel hizmetinden, tamirci desteğine pek çok farklı hizmete de poliçenizde yazılan limitler kadar destek olunmaktadır.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ