Nakliyat Sigortası

Siz yükünüzü taşıyın, riski “Güneş” taşısın!

Yükünüzün nakli esnasında, araç kullanan kişilerden yükleme-boşaltma araçlarının sebep olduğu kusurlara kadar karşılaşacağınız tüm riskler Güneş Nakliyat Sigortası güvencesi kapsamında.

Gelin siz de Güneş Nakliyat Sigortası yaptırın, yurt içi ve yurt dışı her çeşit nakil aracı ile taşınan yükünüzü güvence altına alın.

Teminat limitleri ve detaylı bilgi Güneş Sigorta acentelerinde…

Güvence kapsamı

Güneş Nakliyat Sigortası’nın geniş ya da dar kapsamlı teminatlardan oluşan alternatiflerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Emtia Nakliyat Sigortalarında 3 çeşit teminat bulunmaktadır:

  • Geniş teminat (Enstitü yük klozları (A) kapsamındaki riskler teminat altındadır.)
  • Dar teminat (Kamyon klozu ve enstitü yük klozları (C) kapsamındaki riskler teminat altındadır.)
  • Tam zıya teminatı (Emtianın tamamen zıya  olması hali teminat altındadır.)

Taşıyıcı Sorumluluk Sigortaları

Yurtiçi Taşıyıcının Sorumluluğu Sigortası

İster taşıyıcı ister nakliyeci, kişi ya da firmaların, kendi sorumlulukları dâhilinde yer alan şartları sigorta yaptırabilirler.

Böylece bu kişi ve kurumlar, taşımayı yazılı olarak taahhüt ettikleri emtianın taşınmasından kaynaklanabilecek hasar veya kaybına ilişkin yasal sorumluluğunu, poliçede belirtilen özel şart ve limitler dahilinde teminat altına alır.

C.M.R (Yurtdışı Taşıyıcının Sorumluluğu) Sigortaları

CMR Sigortası; uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının gerçekleştirdiği taşımalar ile ilgili, taşıyıcının yük sahibine olan CMR Konvansiyonu ile belirlenmiş hukuki sorumluluklarını poliçede belirlenen şart ve limitler dahilinde teminat altına alır. Size de sadece, yükünüzü güvenle taşımak kalır.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ